Varislerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Varis hastalığının bir toplardamar hastalığı olduğunu daha önce açıklamıştık. Varis toplardamarların genişlemesi ve kirli kanı kalbe taşıyamaz hale gelmesi olduğunu ifade etmiştik.

Varis oluşmuş bir toplardamarın varis kremleri ya da buna benzer dıştan uygulanan ilaçlarla tedavi edilmesi mümkün değildir. Varis fiziksel olarak bozulmuş olan damarların geri dönülmez şekilde yıpranması olduğu için ilaçlar ve kremler varisin tedavisinde hiçbir etkiye sahip değillerdir.

Varislerden nasıl kurtulacağınıza ilişkin araştırmalarınız sırasında en fazla karşınıza çıkan cevap varis kremi olmasına rağmen bu kremlerden deva bulan olmamıştır. Bu nedenle sizlerinde bu kremlere itibar etmemenizi öneririz.

Varislerinizden bilimsel yöntemleri kullanarak kurtulabilirsiniz.

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin başında endo venöz lazer ablasyon olan EVLA gelmektedir. Bu tedavi yönteminin diğer adı ise lazerle varis tedavisidir. 

Lazerle varis tedavisinin yanı sıra uygulanan bir başka varis tedavisi yöntemi ise köpük tedavisi ya da köpükle varis tedavisi yöntemidir. Bu yöntem de ağrısız ve ameliyatsız varis tedavisi yöntemi olup hasta konforu açısından çok başarılıdır.

Skleroterapi ise bir başka ameliyatsız varis tedavisi yöntemi olup bu tedavi yönteminde varis oluşmuş olan toplardamarların içine verilen ilaç ile varisli damarlar kapatılır. Kapatılan varisli damarlar zamanla yok olur. Bu damarların kapatılması sayesinde sağlıklı damarlar işini daha iyi yapar hale gelirler ve böylece varis hastalığına bağlı şikayetler ortadan kalkar.

Varislerinizden kurtulmanın en hızlı ve kolay yolu ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri olan;

  • lazerle varis tedavisi
  • köpük tedavisi
  • skleroterapidir.

Varislerinizden kurtulmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Varislerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Yazı dolaşımı


Varislerden Nasıl Kurtulabiliriz?” için 4 yorum

  1. Doktor hanım merhaba, varis tedavisi yaptırmak istiyorum ancak varis tedavisi çeşitlerinden hangisini seçeceğimi bilemiyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz.

    1. Ayten hanım merhaba, bacaklarınızda varis olması durumunda size uygulanacak olan varis tedavisi yönteminin hangisi olduğuna yapılılacak varis muayenesi ve renkli venöz doppler ile tespit edebiliriz. Ayakta renkli venöz doppler sizin varisinizin tipinin ve yerinin tam olarak tespit edilmesini sağlayacağı için çok gerekli ve önemlidir. Buna göre uygulayacağımız tedaviyi o zaman söyleyebiliriz.

  2. Rengin hocam merhabalar ameliyatsız varis tedavisi Ankara da yapılıyormuş ve sizin yaptığınızı görünce çok sevindim. Gitmediğim yer kalmadı. Çorap giymem gerektiğini yada ameliyat olmamı söylediler ama ben ameliyat olmak istemiyorum. Sizden bir randevu talep ediyorum. Teşekkürler.

    1. İsmail bey merhabalar. Randevunuzu oluşturmak için bize 0 312 224 13 14 numaralı telefondan bizi arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat