Köpük tedavisi için ilacın hazırlanması

KÖPÜKLE VARİS TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Köpük tedavisi için ilacın hazırlanması
Köpük tedavisi için ilacın hazırlanması

Halk arasında sıkça rastladığımız varislerin tedavisi için, çok farklı yollar deneniyor ve araştırılıyor. Elbette, varisleri sadece bitkisel bir ürünle veya kremlerle geçirmek mümkün olmuyor. Varisler, öncelikle uzmanınızın incelemesi gereken bir sağlık sorunudur. Varis şikayetleriniz dayanılmaz boyuttaysa veya farklı sorunlara yol açmasının önüne geçmek istiyorsanız, doktor kontrolünden geçmeniz ve size uygun tedaviyi seçmeniz çok önemli. Varislerin iyileştirilmesi için günümüzde birçok teknik kullanılmakta. Bunlar arasında hızlı ve pratik bir çözüm olarak kullanılan, köpükle varis tedavisi konusunu incelemek istiyoruz.

Köpükle Varis Tedavisi Nedir?

Varislerin sebebi, bacaklarımızdaki toplardamarlarda oluşan bir bozukluk ve kanın bu damarlarda oturması veya birikmesidir. Toplardamarın zaman içinde şekil bozukluğu ve genişlemesiyle oluşan varisler, şişliklere, morarmalara, kaşıntı, yanma veya ağrılara neden olabilirler.

Varis belirtileri günün ilerleyen saatlerinde ve sıcak havalarda artabilir. Varisleriniz genetik nedenli olabilir veya hareketsizlikten, doğumdan, fazla kilolardan, yüksek topuklu giymekten, alkolden, uzun süre ayakta duran işler yapmaktan kaynaklanabilir. Varisin nedenleri tespit edildikten  sonra, size uygun bir tedavi yöntemi uygulanır. Köpükle varis tedavisi, köpük adı verilen madde ile sorunlu damarların iptal edilmesi işlemidir.

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde, varisli damarın ilaçla kapatılması hedeflenir. Bunun için damarın içine giren iğne ile köpük denen ilaç damarın içine verilir. Böylece sorunlu damar iptal edilir ve zaman içinde varis görüntüsü ortadan kalkar. İlacın etkisiyle damarlar küçülecek ve kapanacaktır. Varisin köpükle tedavisinden sonra damar görünümünün azalması zaman alabilir. Burada net bir süreden bahsedemeyiz. Varislerinizin durumu ve dağılımına göre, iyileşme süresi de değişecektir.

Köpük ile varis tedavisi, geleneksel bir yöntem olan ameliyat ile varis tedavisi yönteminden daha kolay ve hızlı bir çözümdür. Ancak bazı hastaların tedavi için birden fazla seans alması gerekebilir. Köpükle tedavide, ameliyatta olduğu gibi yatış işlemine gerek yoktur. Uygulamadan kısa süre sonra evinize dönebilirsiniz.

Köpük Tedavisi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat