Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi hem konforlu hem de ağrısızdır

Varis yalnızca dış görünüm yani estetik olarak kötü bir görüntü sunan rahatsızlık değil bacak sağlığı ve en önemlisi de damar sağlığı için oldukça ciddi bir sağlık sorunudur. Varisin tamamen ortadan kaldırılması için öncelikli olarak erken teşhis ve en önemlisi de uzman bir doktor oldukça önemlidir. Varis tedavisi için pek çok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda varis için tercih edilen en etkili olan tedavi yöntemleri ameliyatsız varis tedavisi çeşitleridir.

Öncelikli olarak varisin neden kaynaklı olduğu tespit edilmeli ve varisin çeşidi tespit edildikten sonra da uygun tedavi yöntemi ile varis ortadan kaldırılmalıdır.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Yöntemleri

Varis hem ameliyat ile hem de ameliyatsız olarak tedavi edilen bir hastalıktır. Ancak başta da belirtiğimiz gibi uygun bir tedavi yönteminin tespit edilebilmesi için öncelikli olarak varis çeşidinin bilinmesi gerekmektedir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte artık cilt üzerinden yani dışarıdan müdahale edilerek varis sorunu kesin olarak ortadan kaldırabilmektedir. En bilindik ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ise lazer, radyo frekans ve köpük yöntemidir.

Lazer Varis Tedavisi

En bilindik ve varis gibi sağlık sorunlarında etkili olan tedavi yöntemlerinden birisidir. Lazer tedavi yöntemi ile cilde damar içinden müdahale edilerek hasarlı olan damar içine direkt olarak ısı gönderilmektedir. Bu ısı sayesinde damarın hasar görmesini yani bir nevi hasarlı damarın işlevini tamamen kaybetmesi sağlanmaktadır. Lazer ile varis tedavisi ise dünyada varis için en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Lazer tedavisi yapılırken sadece iğne deliği içinden damarlara müdahale edilmektedir. Bunun için lazer yönteminin kesinlikle bir ameliyat izi bırakmadığını ve ameliyat olmadığını da söylemekte fayda olacaktır. Lazer ile varis temizliği sadece bacak bölgesinde oluşan en kalın damarların sorunlarında tercih edilmektedir. Aynı şekilde yüzdeki kılcal damar sorunu için de başka lazer yöntemi sıklıkla uygulanan yöntemlerden birisidir.

Radyo Frekans İle Varis Tedavisi

Lazer tedavi yöntemi ile en çok benzerlik gösteren tedavi şekillerinden birisi de radyo frekans yöntemidir. Ancak lazer yöntemi ile radyo frekans yönteminin arasındaki tek fark hitap ettiği varis çeşidi farklılığıdır. Lazer tedavi yöntemi en kalın damarlara kadar etki edebilmektedir. Radyo frekans yöntemi ise biraz daha ele gelebilecek olan damarlarda etkili olabilmektedir. Orta kalınlıktaki kılcal damarların temizliği için etki ettiği bilinmektedir.

Köpük İle Varis Tedavisi

Ameliyatsız tedavi çeşitlerinden en çok tercih edilen ve en çok uygulanan yöntemi köpük ile varis tedavisidir. Oldukça ince bir iğne aracılığı ile yapılan köpükle varis tedavisinde bu iğne aracılığı ile varisli damarların içine tıbbi köpük enjekte edilerek damarların temizlenmesi ve açılması sağlanmaktadır. Bu sayede de varis tedavisinde sağlık açısından bakıldığında en hızlı etki gösteren tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

ankarada varis doktoru

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat