Varislerden Nasıl Kurtulabilirsiniz

Varis hastalığının bir toplardamar hastalığı olduğunu daha önce açıklamıştık. Varis toplardamarların genişlemesi ve kirli kanı kalbe taşıyamaz hale gelmesi olduğunu ifade etmiştik.

Varis oluşmuş bir toplardamarın varis kremleri ya da buna benzer dıştan uygulanan ilaçlarla tedavi edilmesi mümkün değildir. Varis fiziksel olarak bozulmuş olan damarların geri dönülmez şekilde yıpranması olduğu için ilaçlar ve kremler varisin tedavisinde hiçbir etkiye sahip değillerdir.

Varislerden nasıl kurtulacağınıza ilişkin araştırmalarınız sırasında en fazla karşınıza çıkan cevap varis kremi olmasına rağmen bu kremlerden deva bulan olmamıştır. Bu nedenle sizlerinde bu kremlere itibar etmemenizi öneririz.

Varislerinizden bilimsel yöntemleri kullanarak kurtulabilirsiniz.

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin başında endo venöz lazer ablasyon olan EVLA gelmektedir. Bu tedavi yönteminin diğer adı ise lazerle varis tedavisidir. 

Lazerle varis tedavisinin yanı sıra uygulanan bir başka varis tedavisi yöntemi ise köpük tedavisi ya da köpükle varis tedavisi yöntemidir. Bu yöntem de ağrısız ve ameliyatsız varis tedavisi yöntemi olup hasta konforu açısından çok başarılıdır.

Skleroterapi ise bir başka ameliyatsız varis tedavisi yöntemi olup bu tedavi yönteminde varis oluşmuş olan toplardamarların içine verilen ilaç ile varisli damarlar kapatılır. Kapatılan varisli damarlar zamanla yok olur. Bu damarların kapatılması sayesinde sağlıklı damarlar işini daha iyi yapar hale gelirler ve böylece varis hastalığına bağlı şikayetler ortadan kalkar.

Varislerinizden kurtulmanın en hızlı ve kolay yolu ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri olan;

  • lazerle varis tedavisi
  • köpük tedavisi
  • skleroterapidir.

Varislerinizden kurtulmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Varislerden Nasıl Kurtulabiliriz?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir